среда, 29 марта 2017 г.

Артефакти затопленого Гераклейону

В історії, як і в міфології країн світу ми маємо дуже багато темних плям. З поступом історичної науки та навколоісторичних досліджень потроху проливається світло, проте все це доволі суперечливо і неоднозначно. Окрім легендарної і загадкової Атлантиди (про яку всі знають, але так ніхто досі й не знайшов, є ще добра сотня міфів і легенд, які теж претендують на те, щоб виявитися правдою. Так ось, один з таких міфів був підтверджений, а саме - археологи відшукали зникле місто Гераклейон.
Вважається, що древній Гераклейон був зруйнований сильним землетрусом і зник з лиця землі буквально за одну ніч. У цьому маємо схожість міфу з Атлантидою, яка так само зникла за лічені години. І ось, через тисячоліття, місто-легенду було виявлено.

Археологи підіймають артефакти з морського дна

Руїни були приховані від дослідників мулом і водою на глибині близько 10 метрів в бухті Абукир, що приблизно в трьох кілометрах від узбережжя Олександрії. В один з моментів французький археолог Франк Годьо раптово наткнувся на чорну гранітну плиту, на якій білим по чорному було висічено слово «Гераклейон».
Крім стел, що добре збереглася, було виявлено тисячі інших предметів, які не залишили жодних сумнівів: це саме то легендарне місто, про яке сучасникам мало що відомо, хоча в працях стародавніх воно фігурує часто і багато. Діодор писав, що Геракл, син Зевса, перегородив Ніл і тим самим врятував життя людей, що знаходилися на берегах. На знак подяки вони спорудили храм і назвали на його честь місто.
Геракліону відводили важливу роль - це був головний морський порт в гирлі Нілу. Жителі міста були добре освічені та обізнані, завдяки контактам з іноземними купцями і моряками, які часто відвідували місто по дорозі в Єгипет. Головний храм міста був присвячений богу Амону.
Але одного разу Геракліон зник. У першому столітті до н.е. стався сильний землетрус, який зруйнував його вщент. Більшість городян загинуло. Ті що вижили, рятувалися втечею, кидаючи все своє майно. Потім руїни накрила вода, і місто перетворилося на міф. 
Поруч зі зруйнованими стінами археологи знайшли три величезних статуї з рожевого граніту, які імовірно впали під час землетрусу. Дві статуї зображують невідомого фараона і його дружину. Третя статуя - Хапі, єгипетського бога розливу Нілу.
Усередині головного храму знаходиться монументальна гробниця з рожевого граніту, покрита ієрогліфами. Її верхню частину до сих пір важко прочитати, однак попередній переклад тексту нижній частині доводить, що це, безсумнівно, храм Геракліона.
Текст закінчується словами: «Нехай це буде висічено на стелі, спорудженої в Нократжі, на березі каналу Ану». Знайдена стела не відрізняється від першої нічим, за винятком останнього речення, в якому йдеться: «Нехай це буде висічено на стелі, встановленої на вході в грецьке море в Геракліон-Тонісі».
Підводні пошуки тільки почалися, а група Годьо вже знайшла найрізноманітніші предмети. Всі вони датуються першим століттям до н.е. і раніше та перебувають в дуже хорошому стані, хоч і пробули під водою 2 тисячі років. Це золоті сережки, браслети, шпильки, кільця, сотні монет, у яких лише трохи подряпана поверхня.
Скільки ще темних сторінок історії залишилось на дні морів і океанів сьогодні не знає ніхто, але те, що археологічних відкриттів буде іще багато можна не сумніватись. 


Джерело:   www.km.ru

Комментариев нет:

Отправить комментарий